top of page

Escola de bàsquet: inici el divendres 29 de setembre

El divendres 29 de setembre arrancarà l'Escola de Bàsquet del Club Bàsquet Santa Maria.

Com ja és costum, aquest primer dia és un dia de portes obertes per a que tant els nins i nines com els familiars puguin provar si els agrada, i cas de ser així rebre tota la informació referent a preus, funcionament, horaris... i resoldre qualsevol altre dubte.

- Psicobàsquet (de 3 a 5 anys): divendres de 17:30 a 18:30 h.

- Pre-iniciació (de 5 a 7 anys): divendres de 17:30 a 18:30 h.

- Iniciació (de 5 a 7 anys): dilluns i divendres de 17:30 a 18:30 h.

Al pavelló del Camp Municipal d'Esports Antoni Gelabert.

També vos podeu descarregar aquí el formulari d'inscripció i les tarifes.

L'objectiu de la nostra ESCOLA DE BÀSQUET és l'ajuda a l'educació dels infants a través dels valors que s'aprenen amb l'esport, en especial amb el bàsquet. En el Club Bàsquet Santa Maria portem molts anys treballant en l'educació integral dels infants a través de l'esport. Treballant perquè els nins i nines vinguin amb il·lusió, ganes de fer esport i passar-s'ho bé.

El moment maduratiu dels infants i la seva evolució psico-social són aspectes fonamentals que des de l'ESCOLA DE BÀSQUET es ténen presents en la programació de continguts i disseny de la metodologia.

El temps que els petits jugadors/es de l'ESCOLETA comparteixen amb els seus companys als entrenaments, Diades i Jornades amb altres Escoles de Bàsquet, és temps de diversió, aprenentatge i esforç. Una extraordinària experiència que els ajudarà a evolucionar en l'àmbit físic, mental i de les relacions socials.

bottom of page