top of page

L'octubre arranca l'Escola de bàsquet!

L'octubre arrancarà l'Escola de Bàsquet del Club Bàsquet Santa Maria.

El primer dia és de portes obertes per a que tant els nins i nines com els familiars puguin provar si els agrada, i cas de ser així rebre tota la informació referent a preus, funcionament, horaris... i resoldre qualsevol altre dubte.

• Divendres 4 d'octubre

Pre-iniciació i iniciació: nins i nines de 2012 a 2014

Piscobàsquet: nins i nines de 2014 a 2016

- Psicobàsquet (de 3 a 5 anys): divendres de 17:30 a 18:30 h.

- Pre-iniciació (de 5 a 7 anys): divendres de 17:30 a 18:30 h.

- Iniciació (de 5 a 7 anys): dilluns i divendres de 17:30 a 18:30 h.

Al pavelló del Camp Municipal d'Esports Antoni Gelabert.

L'objectiu de la nostra ESCOLA DE BÀSQUET és l'ajuda a l'educació dels infants a través dels valors que s'aprenen amb l'esport, en especial amb el bàsquet. En el Club Bàsquet Santa Maria portem molts anys treballant en l'educació integral dels infants a través de l'esport. Treballant perquè els nins i nines vinguin amb il·lusió, ganes de fer esport i passar-s'ho bé.

El moment maduratiu dels infants i la seva evolució psico-social són aspectes fonamentals que des de l'ESCOLA DE BÀSQUET es ténen presents en la programació de continguts i disseny de la metodologia.

El temps que els petits jugadors/es de l'ESCOLETA comparteixen amb els seus companys als entrenaments, Diades i Jornades amb altres Escoles de Bàsquet, és temps de diversió, aprenentatge i esforç. Una extraordinària experiència que els ajudarà a evolucionar en l'àmbit físic, mental i de les relacions socials.

bottom of page