top of page

El bàsquet com a eina contra l'exclusió social


Com ja ve fent les quatre temporades anteriors, el Club Bàsquet Santa Maria posa al servei dels Serveis Socials Municipals beques esportives per aquells nins i nines que vulguin practicar l'esport de la cistella i no s'ho pugui permetre, ho pugui fer al nostre club, que n'assoleix totes les despeses. Si no anam errats som la única entitat esportiva del municipi que ho fa.


Entenem que l'esport d'equip és una eina molt potent d'integració i socialització, que pot ser molt beneficiosa en la lluita contra aquests casos d'exclusió social. Ho entenem com una obligació moral per a un club com el nostre, que basa el seu projecte en l'aspecte de formació i educació.

Com ja hem comentat, aquesta iniciativa va començar la temporada 2017/18 amb l'entrada de la nova junta directiva, en aquell moment amb dues beques establertes per conveni de col·laboració. La realitat és que les beques concedides arribaren fins a cinc la temporada passada, i començam la temporada 2021/22 ja amb quatre esportistes becats.


Volem agraïr a Labo'Life el seu reconeixement per aquesta tasca, que va convertir-se en el motiu de la seva col·laboració amb la nostra entitat la temporada passada, i renovada per a la temporada 2021/22..

Comments


bottom of page